про враження від легенд

Якщо ви колись приїжали в Стамбул, то певно ж ходили у Блакитну мечеть — Султан Ахмет.

Якщо ви збираєтеся в Стамбул, то певно ж збираєтеся відвідати Султан Ахмет.

Голуба мечеть, Голубая мечеть, Султан АхметДля мене Султан Ахмет не був Меккою, але побачити хотілось. От і пішла я.

Купа-прекупа народу. Навколо італійська, китайська, арабська, російська, польська, турецькі, німецька і англійська мови.

І краси неймовірної архітектура. Неймовірно і направду нереально гарно. Наповнює. Розкриває очі і душу.

Але від завалля народу втрачається вся виключність місця, розумієте про що я? Сидять-жеруть всередині того подвір»я мечетського. Імам надривається до молитви закликає з мінаретів, а всі розвалилися собі і фоткаються ледве вже не лежачи. Тю ти!

А там стільки всього є дивитися. Приглядатися до дрібниць, плани будівлі розвішені на стінах, та хіба до нього доберешся? Якщо студіки-іноземці повпиралися у них спинами і стоять барабанять язиками..


Мечеть будувалася у складі величезного архітектурного комплексу. Там є: медресе (щось по типу навчальних класів), лікарня, кухні, караван-сарай. У XIX сторіччі лікарня і караван-сарай були зруйновані.

 

Чотири мінарети мечеті мають по три балкони і два мінарети по два балкони. Спочатку балконів було 14 відповідно до кількості османських султанів — попередників Ахмеда I, включаючи його самого. Пізніше додалося ще два балкони, так як до султанам зарахували синів Ахмеда I. Поряд з мечеттю знаходиться мавзолей, в якому похований сам Ахмед I.
Двір Блакитної мечеті має такий же розмір, як і сама мечеть. Стіни двору прикрашені аркадами.


Чотири мінарети (це ті загострені штуки над мечеттю) мають по три балкони і два мінарети по два балкони. Спочатку балконів було 14 відповідно — стільки, скільки було султанів (до Ахмета і з Ахметом включно). Поряд з мечеттю знаходиться мавзолей, в якому похований сам Ахмет I.

Двір Блакитної мечеті має такий же розмір, як і сама мечеть — і на тому дворі, як я вже возмущалася вище —  сиділи, напівлежали і ходили всі-всі-всі. З тої всієї краси я бачила тільки двір…


 

Треба йти туди «не в сезон». Коли дуже мало народу і коли дощ. І не на вихідні.

Але наступного разу я все таки потраплю і все обслідую. Бо надто цікаво.


Почала «вчити» арабську мову. Вивчила поки шо одну букву — алеф зветься.

Не знаю чи буде з цієї затії щось добре, тре йти на курси. При мечеті. Але мій Хем до цього ставиться не з захватом, бо думає шо я побусурманюся і всьо. А я ж мову просто..  вивчить. Я ж філолог.

 

про враження від легенд: 6 комментариев

  1. Як мені там візерунки сподобалися, ооооо, це щось неймовірне. Особливо волошки, наші волошки! )))

    А просто курсів мовних нема? Щоб чоловік не переживав 😉

  2. якшо придивитися до Стамбулу то тут купа всього нашого. врізалося-вкоренилося з сторіччями.

    мовні курси є, але платні при мовних школах. а у нас тут вони славляться не надто високим рівнем.а на приватного викладача арабської я б наважилася якби то була арабка а не араб. а таку тре ще пошукать)

  3. Арабка — то й справді вихід! Тим більше, що Туреччина — найбільш світська мусульманська держава, на мій погляд, європеїзованих жінок там досить багато на вулицях. Може пошукати серед студенток універу? Вони ж репетиторствують?

  4. о, а коли ж там не сезон? якщо вже зараз така купа народу…а я тут напланувала собі… мабуть, прийдеться з самого рання в Султанахмет йти, коли ще іноземці сплять) Ще кажуть, що дуже гарна Сулєйманіє мечеть, навіть гарніша за Блакитну, і там нема такого товписька туристів.

  5. місцеві кажуть, якшо хочеш побачити все гарно і без натовпу, то в 6 ранку вже тре пити чай і снідати. Ноги в руки і погнав. в судейманіє ще не була. але в порядку денному (місячному себто)

  6. В мене та ж історія з Сикстинською капелою. Там такий натовп, що не можеш ні обдивитися ні насолодитися тою титанічною роботою Мікеланджело. Чекаю на той день, коли зможу там набутися і надивитися.

Обсуждение закрыто.